نحوه یافتن وب‌فونت‌ها

برای یافتن وب‌فونت‌های انگلیسی، چندین راه وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

 

GOOGLE FONTS

تعداد زیادی سرویس وب‌فونت در دنیا وجود دارد، اما Google Fonts، سرویس مورد علاقه اکثریت است. این سرویس کاملاً رایگان می‌باشد و اگر طرح‌های موجود در Adobe Photoshop ، Sketch یا سایر نرم‌افزارهای طراحی، مورد قبول‌تان نیست، می توانید وب‌فونت‌ها را برای رایانه خود بارگیری کنید.

@font-face {
   font-family: 'Montserrat';
   font-style: normal;
   font-weight: normal;
   src: local('Montserrat-Regular'), url(https://fonts.gstatic.com/s/montserrat/v13/JTUSjIg1_i6t8kCHKm459WlhyyTh89Y.woff2) format('woff2');
   mso-font-alt: 'Arial';
}

TYPEKIT BY ADOBE

در گذشته سرویس فونت adobe، به دلیل استفاده TYPEKIT از جاوا اسکریپت برای بکارگیری فونت‌ها، در طراحی ایمیل کاربرد کمی داشته است. سپس در آگوست ۲۰۱۷، TYPEKIT توانست قادر به بکارگیری فونت‌ها تنها با استفاده از CSS شده و فونت‌های موجود در TYPEKIT را برای استفاده در ایمیل باز کند.

سرویس‌های وب فونت دیگر:

اگر در پی سایت‌های دیگری که وب فونت‌های مجاز را برای استفاده در ایمیل ارايه می‌دهند (اکثرا به صورت غیر رایگان) هستید، برخی از سرویس‌های زیر را بررسی کنید:

 

چگونه بفهمیم که آیا می‌توانیم از این وب‌فونت‌ها استفاده کنیم یا خیر؟

در حال حاضر استفاده از وب‌فونت‌ها به عنوان یک روش پیشرفته در ایمیل، عملی امکان‌پذیر است. فونت‌های جایگزین مورد نظرتان را به درستی پیاده‌سازی کنید و ایمیل خود را توسط سرویس‌دهنده‌های ارسال ایمیلی که دارای جدیدترین تکنولوژی روز هستند، ارسال نمائید. از طریق بررسی گزارشات پیشرفته از سرویس‌دهنده‌ها می‌توانید ببینید چند درصد از کاربران شما از کلاینت‌ها مختلف استفاده می‌کنند و با توجه به محدودیت‌ها و امکانات هر کلاینت، ایمیل خود را با وب‌فونت‌های مورد پشتیبانی آن کلاینت طراحی کنید.

برای آشنایی بیشتر با وب‌فونت‌ها و نحوه استفاده از آنها در طراحی ایمیل، راهنمای کامل استفاده از وب‌فونت‌ها در طراحی ایمیل را مطالعه نمائید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد ؟

مقالات مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید