چگونه آدرس یک وب‌فونت گوگل رو به دست بیاوریم

برای استفاده از وب‌فونت‌ها در طراحی ایمیل، چندین روش مختلف وجود دارد. روش import، روش link‌ و روش font-face. در هر سه روش نیاز به دانستن آدرس وب‌فونت‌ها دارید تا در این روش‌ها استفاده کنید. راهنمای کامل استفاده از وب‌فونت‌ها در طراحی ایمیل به تشریح کامل نحوه استفاده از وب‌فونت‌ها و تفاوت‌های آن‌ها می‌پردازد. اما باید بدانید که اگر از فونت‌‌های Google استفاده می‌کنید، یافتن آدرس اینترنتی یک وب‌فونت کار چندان آسانی نیست. برای این کار چند مرحله وجود دارد که باید آن‌ها را انجام دهید:

۱. وب‌فونتی که می‌خواهید استفاده کنید را جست‌و‌جو نمایید.

پس از یافتن و انتخاب فونت مورد نظر، یک نوار سیاه کوچک در انتهای صفحه ظاهر می‌شود. وقتی بر روی آن کلیک کنید، صفحه‌ای مانند صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:

۲. URL وب‌فونت را کپی و آن را در نوار آدرس Safari یا Internet Explorer قرار دهید.

ما در این روش از Safari یا Internet Explorer استفاده می‌کنیم زیرا Google Fonts از شناسایی مرورگر برای تصمیم‌گیری در مورد نوع فایل فونت استفاده می‌کند. برای این روش فرمت .woff را بکار می‌بریم. لازم به ذکر است فایل فونت woff2 درGoogle Chrome و مرورگرهایی که پشتیبانی محدود دارند، استفاده می‌شود.

پس از باز شدن صفحه، CSS مربوطه نمایش داده خواهد شد:

۳. این CSS را کپی کرده و آن را در بخش <style> ایمیل خود قرار دهید.

در این روش، ممکن است تغییراتی برای وارد کردن وب‌فونت، توسط سایت ارائه دهنده وب‌فونت در URL ایجاد شود. چنانچه تصمیم گرفتید از این روش استفاده کنید، به طور مرتب ظاهر ایمیل‌های خود را بررسی کرده تا از صحت ارسال ایمیل‌ها مطمئن شوید.

 

برای آشنایی بیشتر با وب‌فونت‌ها و نحوه استفاده از آنها در طراحی ایمیل، راهنمای کامل استفاده از وب‌فونت‌ها در طراحی ایمیل را مطالعه نمائید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد ؟

مقالات مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید